SOK POL

NIE TYLKO PRODUKCJA OWOCÓW

 

Od kilku pokoleń zajmujemy się sadownictwem. Od niedawna jednak zaczęliśmy kłaść coraz mocniejszy nacisk na produkcję zdrowych jabłek oraz soków z owoców i warzyw.

b-17

Czy wiesz, że witamina B-17 występuje w dużych ilościach w tradycyjnym pożywieniu takich kultur jak Eskimosi, Hunzowie, Abkasianowie i wielu innych.Według dr Krebs potrzebujemy co najmniej 100 mg. witaminy B-17 (odpowiednik ok. 7 nasion moreli) co jest gwarancją życia bez raka.  Najwyższe stężenie witaminy B-17 można znaleźć w przyrodzie w: pestkach lub nasionach owoców: jabłek, moreli, wiśni, nektaryn, brzoskwiń, gruszek i śliwek; fasoli: bób, ciecierzyca, soczewica; orzeszkach: gorzkie migdały, nerkowca; dzikie jagody; jeżyny: aronia, maliny, truskawki; nasionach: lnu, sezamu; ziarnach: kasz owsa, jęczmienia, brązowego ryżu, gryki, kasz, chia, lnu, prosa, żyta, wyki, pszenicy.Według dr Krebs, dzienną dawkę witaminy B-17 można uzyskać poprzez jedną z następujących metod: zjadać całą zawartośćwitaminy B-17, czyli owoce w całości z nasionami włącznie, ale nie jedz większej ilości nasion ponad te które były w całym zjedzonym owocu.
Przykład: jeśli zje się dziennie trzy jabłka, to nasiona w trzech jabłkach zawierają wystarczającą ilośćwitaminy B-17,więc nie trzeba już jeść dodatkowo pestek z innych jabłek.

I ważna uwaga: oczywiście, można zjadać dużo czegokolwiek. Ale po zjedzeniu zbyt wielu jąder pestek lub nasion, można spodziewać się nieprzyjemnych skutków ubocznych. Ta naturalna żywność powinna być spożywana w racjonalnych ilościach

Kiedyś w polskim domu: Dzieci (i nie tylko) zawsze zjadały jabłka z ogryzkami - to znaczy z pestkami.
Kompot czy prażone jabłka - taki niby dżem jabłkowy na szybko - z pestkami.
Powidła ze śliwek, czy wiśni - co najmniej połowa z pestkami.
Nalewka na wiśniach - koniecznie z pestkami.Śliwowica - najlepsza jeżeli z pestkami.
Wino z wiśni - z pestkami.
I nikt się nie zatruł tym straszn
ym cyjankiem potasu.

           Dzisiaj
            Nowoczesne odmiany jabłek mają bardzo mało pestek. 
Dlaczego???

           Dzisiaj amerykanie niby to w trosce o zdrowie obywateli wycięli wszystkie drzewa gorzkich migdałów i ostrzegają kogo mogą i gdzie tylko mogą przed zjadaniem pestek - szczególnie moreli.

jabka fotolia3

           Dlaczego? Farmacja i medycyna chce żyć dostatnio?

           Edward Griffin w filmie "Świat bez raka" mówi:

          "Dziś więcej ludzi żyje z raka niż na niego umiera.

           Jeśli zagadkę rozwiązałaby prosta witamina, ten gigantyczny i polityczny przemysł mógłby zostać wymazany w ciągu nocy".

źródło: http://www.worldwithoutcancer.org.uk/; http://www.zaczekac-na-dusze.pl/

 

 

 

 

oferta

Oferta

W naszej ofercie między innymi owoce oraz Sok Naturalny 100% tłoczony na zimno ze świeżych owoców i warzyw według starych oraz rodzinnych receptur

gdzie-kupic

Gdzie kupić

Nasze soki można kupić w wielu miejscach...

Dowiedz się więcej...

jak-powstaje-sok

Jak powstaje sok

Składnikami naszego soku są owoce i warzywa. Do jego produkcji wybierane są odmiany o najwyższych walorach smakowych i odżywczych.

Dowiedz się więcej...

otwieranie-soku

Otwieranie soku

Pragniemy zaprezentować jak wygodnie i szybko otworzyć karton z sokiem w bag-in-box

Dowiedz się więcej...