SOK POL

 

SEKRETY ŻYCIOWEJ ENERGII

 Według słów Ojca Grande: przy układaniu jadłospisu bierzemy pod uwagę przede wszystkim te potrawy, które zawierają substancje niezbędne do życia, są pożywne, proste i nieprzepitraszone. Ulubione  dania, przysmaki mogą być tylko uzupełnieniem. Pamiętajmy o tym, że jemy nie dla przyjemności, a jedząc nie robimy nikomu łaski. Naszym świętym obowiązkiem jest podtrzymywanie odpowiedniej życiowej formy własnej persony fizycznej. ‘Czy jedzenie może stać się nałogiem?’  Zdarzają się takie przypadki i to wcale nierzadko. Właśnie wtedy, kiedy wyszukujemy to co nam smakuje- popadamy w jakieś natręctwo myślenia o jedzeniu. Jest to uzależnienie takie samo jak każde jak inne i podobnie wytraca organizm z równowagi. Czasem rozwija się taka przypadłość na podłożu nerwicowym. Ktoś sięga po jedzenie w sytuacji i stresu, tak jak inny sięga po papierosa. A  po za tym, takie wyszukiwanie, przywiązywanie  wagi do jedzenia i jego smaku jest dowodem bardzo szybko nadchodzącej sklerozy.

Z drugiej strony jednak, apetyt na określone potrawy może sygnalizować żywotne potrzeby organizmu. Niewątpliwie, organizm sam nam podpowiada i koryguje stosowną dietę. Wykorzystajmy cudowną moc owoców, ponieważ gruszki odmładzają, śliwki dodają skórze blasku, a jabłka pomagają uporać się z zaskórniakami. Nie należy przegapić sezonowych owoców i warzyw, tylko  przygotować z nich naturalne potraw między innymi warzywa kiszone (kapusta, ogórki czy papryka).  

Jeżeli organizm jest zdrowy, dobrze trawi, ma kontakt z naturą i słońcem, więc nie bombardujemy go nadmiarem stresów - to energia i radość życia, bez niczyjej pomocy, wprost z niego promieniują. 

 Źródło: M. i T. Woźniakowie "Ojca Grande przepisy na zdrowe życie"

bilde        ojca-grande

oferta

Oferta

W naszej ofercie między innymi owoce oraz Sok Naturalny 100% tłoczony na zimno ze świeżych owoców i warzyw według starych oraz rodzinnych receptur

gdzie-kupic

Gdzie kupić

Nasze soki można kupić w wielu miejscach...

Dowiedz się więcej...

jak-powstaje-sok

Jak powstaje sok

Składnikami naszego soku są owoce i warzywa. Do jego produkcji wybierane są odmiany o najwyższych walorach smakowych i odżywczych.

Dowiedz się więcej...

otwieranie-soku

Otwieranie soku

Pragniemy zaprezentować jak wygodnie i szybko otworzyć karton z sokiem w bag-in-box

Dowiedz się więcej...