SOK POL

Maksymalne oceny dla wyrobu firmy SOK POL podczas Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego  „Doceń polskie”

Doceń polskie TOP PRODUKT

Chipsy jabłkowe bez konserwantów z oferty naszej firmy zostały wyróżnione przez ekspertów Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. Zdobyty certyfikat „Doceń polskie” i tytuł TOP PRODUKT potwierdzają najwyższą jakość i rodzime pochodzenie wyrobu. Decyzja o przyznaniu prestiżowego godła „Doceń polskie” zapadła podczas piętnastego już audytu artykułów spożywczych. Honorowym patronem programu, w ramach którego przyznawane są wyróżnienia jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 


Eksperci w Krakowie nagrodzili Chipsy jabłkowe bez konserwantów

 

Do udziału w audycie żywności organizowanym w ramach programu „Doceń polskie” dopuszczane są tylko wyroby z tzw. polskim akcentem - wytwarzane z polskich składników, na podstawie tradycyjnego przepisu lub na terenie naszego kraju. Pozytywna weryfikacja produktu umożliwia jego udział w audycie. Przeprowadzona ostatnio, piętnasta z kolei, certyfikacja miała miejsce 28 stycznia 2015 w Krakowie. Wówczas członkowie Loży Ekspertów - grona specjalistów z branży spożywczej - ocenili wszystkie produkty starające się o zdobycie certyfikatu „Doceń polskie”.
- Noty przyznawane są za smak, wygląd oraz stosunek jakości wyrobu do jego ceny. Za każdy z tych trzech aspektów można zdobyć od 1 do 10 punktów. Wynik jest średnią ocen przyznanych przez członków Loży Ekspertów. Godło „Doceń polskie” jest nadawane tylko tym artykułom żywnościowym, które otrzymały minimum 7,5 punktu, z kolei te z maksymalnymi notami są honorowane także tytułem TOP PRODUKT - wyjaśnia Marek Bielski, organizator Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. - Kryteria nadawania znaku promocyjnego są przejrzyste. Certyfikat „Doceń polskie” nie jest przyznawany przypadkowym propozycjom firm z branży spożywczej, ale sprawdzonym produktom. To rekomendacja, której konsumenci mogą zaufać - przekonuje M. Bielski.

 


Jednym z producentów, którego żywność została uhonorowana zaszczytnym certyfikatem jest SOK POL Prządak Małgorzata z Trzeku (pow. poznański, gm. Kostrzyn). Chipsy jabłkowe bez konserwantów z jej asortymentu zdobył godło „Doceń polskie” i tytuł TOP PRODUKT.

 

Gospodarstwo należące do firmy SOK POL liczy 27 ha, w tym 7 ha zajmuje sad.
Firma od września 2012 roku zajmuje się produkcją Soków Naturalnych 100% . Produkty używane do tłoczenia na zimno pochodzą z własnego sadu i gospodarstwa.

Program pod patronatem ministra
Program „Doceń polskie” jest realizowany od 2011 roku. Celem przedsięwzięcia jest wspieranie polskich producentów żywności poprzez promocję rodzimych wyrobów najwyższej jakości. Honorowym patronem przedsięwzięcia, od samego początku istnienia programu, jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Wiarygodność godła „Doceń polskie”

Certyfikat nadawany jest za konkretny produkt, nie za całą działalność firmy - jeśli wytwórca  zgłosi do oceny kilka artykułów, każdy z nich jest oceniany indywidualnie.
Godło „Doceń polskie” jest przyznawane na 2 lata. Po upływie tego okresu producent, który nadal chce korzystać z certyfikatu, jest zobowiązany dostarczyć produkt do ponownej oceny. Tym sposobem eksperci sprawdzają czy nagrodzony wcześniej wyrób nadal spełnia wymogi programu i w dalszym ciągu zasługuje na wyróżnienie.

Loża Ekspertów programu „Doceń polskie”
To grono specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży spożywczej. Przewodniczącym jest Mirek Drewniak, mistrz kuchni, autor przewodników kulinarnych, współzałożyciel oraz członek Fundacji Klubu Szefów Kuchni. Jednym z członków Loży jest przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Więcej: http://blog.docenpolskie.pl

 

Scan0005

oferta

Oferta

W naszej ofercie między innymi owoce oraz Sok Naturalny 100% tłoczony na zimno ze świeżych owoców i warzyw według starych oraz rodzinnych receptur

gdzie-kupic

Gdzie kupić

Nasze soki można kupić w wielu miejscach...

Dowiedz się więcej...

jak-powstaje-sok

Jak powstaje sok

Składnikami naszego soku są owoce i warzywa. Do jego produkcji wybierane są odmiany o najwyższych walorach smakowych i odżywczych.

Dowiedz się więcej...

otwieranie-soku

Otwieranie soku

Pragniemy zaprezentować jak wygodnie i szybko otworzyć karton z sokiem w bag-in-box

Dowiedz się więcej...