SOK POL

Moja firma SOK POL Prządak Małgorzata ma siedzibę w Trzeku koło Kostrzyna Wlkp tj. 30km od Poznania.

Rodzina Prządaków od kilku pokoleń zajmuje się sadownictwem. Prowadzimy z mężem 27 ha gospodarstwo ogólnorolne, w tym 7 ha sadu. Produkty używane do tłoczenia na zimno pochodzą z własnego sadu i gospodarstwa. Sprzedajemy soki naturalnie tłoczone ze świeżych, zdrowych i posortowanych jabłek, marchewek oraz gruszek.

Dostarczamy głównie soki do szkół oraz przedszkoli jako podstawowy posiłek. Uczestniczyliśmy w Targach Wiejskich organizowanych przez LGD Światowid w Łubowie, którego byliśmy członkiem. Celem Stowarzyszenia Światowid jest poprawa jakości życia na obszarach wiejskich, poprzez rozwój zasobów ludzkich. Pragną, aby mieszkańcy objętego terenu działaniami mogli poznać historię naszego regionu od strony tradycyjnych smaków i produktów lokalnych. Braliśmy udział w Tyglu by Reforma Studio, czyli miejskim targowisku regionalnych produktów z całej Polski. Lokalni producenci oferują tradycyjną, dobrą oraz nieprzemysłową żywność. Jest to alternatywa dla niezdrowej, przesyconej chemicznymi poprawiaczami smaku i sztucznych konserwantów żywności, sprzedawanej masowo w dyskontach. Bardzo wielu konsumentów jest zainteresowanych naszym sokiem i utrzymują z nami kontakt. Mieszkańcy Poznania oraz okolic, bardzo szybko przekonują się do wyjątkowego smaku soków, a zwłaszcza do tego, że nie mają konserwantów, barwników i wody. W końcu to tylko 100% naturalnego soku. Obecnie co sobotę jesteśmy na Zielonym Targu w Poznaniu, który znajduje się na Placu Bernardyńskim. Jest to najstarszy, największy i najlepiej zaopatrzony eko-targ w Poznaniu. Przez cały rok z samego rana przyjeżdżają rolnicy i producenci ekologicznych warzyw, owoców, nabiału, wędlin, miodów, pieczywa, soków, olei i wielu innych zdrowych produktów. 

Sok jest produkowany ze wczesnych odmian jabłek, które głównie pozyskujemy z własnego gospodarstwa, gdzie dominują: Jersey Mac, Champion, Jonagored, Cortland oraz Lobo. W naszym asortymencie oferujemy także jabłka: Delikates, Ligol, Alwa, Delicja, Gloster, Jonagold, Idaret oraz Merloza. Sprzyjające warunki klimatyczne, otaczające zdrowe środowisko, długoletnie doświadczenie oraz specjalne integrowane metody uprawy pozwalają nam uzyskiwać podczas każdego sezonu wyjątkowe i zdrowe owoce.Te walory smakowe najbardziej doceniają nasi klienci. Pamiętajmy o tym, że jednym z najpopularniejszych owoców w Polsce są właśnie jabłka.

Integrowana produkcja roślin (IP) jest nowoczesnym system jakości żywności, wykorzystującym w sposób zrównoważony postęp techniczny oraz biologiczny w uprawie, ochronie roślin, nawożeniu. Dodatkowo zwraca szczególną uwagę na ochronę środowiska i zdrowie ludzi. Uczestnictwo w systemie Integrowanej produkcji pozwala na otrzymanie zdrowej żywności pochodzenia roślinnego. Przystąpienie do systemu IP zobowiązuje producenta do prowadzenia produkcji rolnej w oparciu o metodyki zatwierdzone przez Głównego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Każda metodyka zawiera szczegółowe i praktyczne informacje na temat sadzenia, pielęgnacji i zbioru danej uprawy.

 

Zapewniamy także odpowiednie środowisko dla realizacji zadań produkcyjnych. Posiadamy badania sanepidu oraz jesteśmy w trakcie wdrażania HCCP i ISO2200. Chipsy jabłkowe bez konserwantów oraz sok jabłkowo-buraczkowy z oferty naszej firmy zostały wyróżnione przez ekspertów Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. Zdobyte certyfikaty „Doceń polskie” i tytuł TOP PRODUKT potwierdzają najwyższą jakość i rodzinne pochodzenie wyrobu. Decyzja o przyznaniu prestiżowowych godeł „Doceń polskie” zapadła podczas XV i XXIII audytu artykułów spożywczych. Honorowym patronem programu, w ramach którego przyznawane są wyróżnienia jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Natomiast podczas Targów Smaki Regionów odbywających się w Poznaniu otrzymaliśmy certyfikat i oznaczenia przynależności do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolski.

 

o-naso-nas2

Propagujemy zdrowy styl życia i odżywiania się, gdyż od lat wiadomo, że jedzenie owoców, warzyw czy ich przetworów ma korzystny wpływ na zdrowie. Rosnące zainteresowanie kuchnią regionalną sprawiło, że zaczęliśmy tłoczyć soki naturalne mętne i łagodnie pasteryzowane. Te soki są takie same jak wytwarzały nasze babcie i mamy, ponieważ posiadały owoce i warzywa z własnych ogródków. Te napoje były zawsze dostępne dla domowników.

Z myślą o konsumentach postanowiliśmy poszerzyć nasz asortyment i rozwijać się wprowadzając innowacyjne produkty. W przyszłości mamy zamiar oferować mniejsze szklane opakowania oraz butelki. Po rozwinięciu produkcji będziemy także skupować owoce u innych sadowników, którzy będą mieć nadwyżkę owoców.

 

 

 14463239 873531672747456 1732909819722610455 n Doceń polskie TOP PRODUKT                   n  
   

 


 

oferta

Oferta

W naszej ofercie między innymi owoce oraz Sok Naturalny 100% tłoczony na zimno ze świeżych owoców i warzyw według starych oraz rodzinnych receptur

gdzie-kupic

Gdzie kupić

Nasze soki można kupić w wielu miejscach...

Dowiedz się więcej...

jak-powstaje-sok

Jak powstaje sok

Składnikami naszego soku są owoce i warzywa. Do jego produkcji wybierane są odmiany o najwyższych walorach smakowych i odżywczych.

Dowiedz się więcej...

otwieranie-soku

Otwieranie soku

Pragniemy zaprezentować jak wygodnie i szybko otworzyć karton z sokiem w bag-in-box

Dowiedz się więcej...